Dava delil ve bilgi toplama İstanbul

Dava delil ve bilgi toplama İstanbul

Son günlerde boşanmalar artmış durumda ve ara sıra insanlar bu durumdan dolayı ciddi manada mağduriyet yaşamaktadır. İnsanlar eşleri üstünde olan hakları bir anda hiçe sayabilir ve boşanmak isteyebilirler. Bunun beraberinde gerçekten zor günler geçirmiş olabilir ve haklı olarak da boşanmak isteyebilirler.

Bu gibi durumlarda haklılık durumunu korumak hedefiyle insanlara sunulmakta olan bir dedektiflik hizmeti olan boşanma ve velayet davaları önemli bir unsurdur. Zorluk çıkartan eşe yapılması gerekli olan tek şey dava açmak değil bu davayı destekleyen deliller toplamaktır. Bazı durumlarda Psikolojisi yerinde olmayan bir ebeveyn, çocuğunun velayetini alması durumunda çocuğa zarar verebilir. Kötü alışkanlıkları olan anne ya da baba, hatta şiddet yanlısı olan anne veya baba çocuğunun velayetini alır ise bu durum çocukta ciddi hasara neden olabilir.

Boşanma davalarında anayasa ne der? Anayasa kadına pozitif ayrımcılık sunar fakat bazı durumlarda velayeti erkeğin alması da mümkündür. Her dava farklı nitelikler taşır biz dedektifler ise bu davalara ilgili delilleri toplar çocuğun doğru kişiye verilmesi açıcısından insanlara yardımcı unsur taşırız. Alkol, uyuşturucu, şiddet gibi durumları tespit eden dedektiflerimiz velayetin alınmasında önemli rol oynarız.

Boşanma davalarının bir başka unsuru ise aldatmalarıdır. Aldatılan eş haklı olarak çocuğunun velayetini ister. Bu durumun yasal olarak gerçekleşmesi için aldatmanın tespit edilmesi ve mahkemeye sunulması gereklidir. Aynı zamanda nafaka gibi durumları da göz önünde bulundurarak hakkınızın gasp edilmemesi için çalışmakta olan kurumumuz sizlerin yanında olmaktadır.

Hepimizin bildiği üzere “Miras” kişinin vefatından sonra akrabalarına kalan mülk nakit ve borçların tamamıdır. İnsanların takip edemediği gerçekte kendinin akrabası olan fakat uzak kuşaklar veya unutulmuş aile efradı mevcut olabilir. Bu tür durumlarda insanlar kendilerine kalan mirastan habersiz kalabilirler. Bir süre sonra zaman aşımından dolayı kalan bu miraslar bütünü ile devlet himayesine geçer.

İz Özel Dedektiflik bu tarz durumlarda insanlara var ise kalan mirası araştırarak, ortaklarıyla beraber yoksa bizzat kendine düşen hisseleri bularak sizlerin adına takip eder ve bilginize sunar.

Bazen miras bilinen kişiler tarafından da kalabilir. Dedektifler bu tarz durumlarda miras araştırmasının beraberinde arabuluculuk ve hatta problem var ise danışmanlık hizmetiyle de sizlerin yanındadır. Bazı durumlar vardır ki mirasçılar miras bırakan kişi ölmeden önce bütün mal varlığını illegal yollarla kendi üstüne geçirerek diğer mirasçıları mirastan haksız bir biçimde mahrum edebilmektedir.

Dedektiflik büromuz bu tarz durumlarda yasal olmayan bu haksız paylaşımı ortaya çıkartır ve ilgili makamlara belgeler ile beraber bildirir. Görevimiz bunlar ile de sınırlı değildir. Bazı özel durumlar vardır ki paylaşılamayan mal ve kaybolan hisseler yani devlete ya da başka kişilere devrolan mal ve mülk gibi durumlarda da sizlere aydınlatıcı davranarak ve sorunu çözüyor, kayboldum dediğiniz tünelden çıkış noktasına varmanızı sağlamaktayız.

Dava delil toplama İstanbul dedektif